Teknetics Digitek

Firma Teknetics uvedla na trh nový detektor s názvem Teknetics Digitek.

Tento detektor jsme naskladnily a o první dojmy se s Vámi podělíme.

Po prohlédnutí krabice jsem usoudil, že tento detektor je navržen spíše pro mladší generaci hledačů. To však není pravda, ale o tom později. Další co mě na krabici zaujalo byla informace o vloženém příslušenství.

DSC_0780

DSC_0781

Natěšen na nový detektor jsem se pustil do rozbalování. Jako první jsem vytáhl příslušenství, které je k detektoru dodáváno zdarma - dohledávačka, kapsa na nálezy a dloubátko. Vše využije každý začínající hledač, tudíž za mě palec nahoru.
Po rozbalení všeho příslušenství jsem se vybalil i detektor.

DSC_0782

Konstrukce
Novinkou je konstrukce, která se skládá ze dvou částí. Tato konstrukce je kratší o 12 cm oproti ostatním konstrukcím Teknetics. Jako první mě napadá "to je opravdu pro děti". Ale když vezmu v úvahu svou výšku 195cm, je mi jasné, že tento detektor může bez problému používat každý do cca 180 cm. Pro nás vyšší by bylo nutné dokoupit střední tyč kterou lze použít z jiných modelů Teknetics. Celková hmotnost je 1kg a jako u všech ostatních modelů Teknetics je i Digitek skvěle vyvážený. Složení je opravdu jednoduché. Tyče se zasunou do sebe a zajistí aretační maticí. Cívka se připevní ke spodní tyči přiloženým plastovým šroubem s maticí.

Cívka
Nová koncentrická cívka o průměru 18,5 cm.

DSC_0793

Baterie
Napájení je zajištěno 9V baterií, která se vkládá na zadní straně jednotky.

Jednotka
Digitek má líbivé barevné zbarvení. Tlačítka jsou krásně viditelné a všechny jsou umístěny v dolní části displeje pro snadné ovládání palcem při hledání. Na středu jednotky je tlačítko Menu a PinPoint. Po stranách +, - a červené tlačítko Power nalezneme na levé straně.

DSC_0788


První zapnutí
Po zapnutí detektoru na displeji problíká vyrobní číslo a poté je detektor připraven k hledání.
V horní čísti displeje vidíme 9 políček na indikaci vodivosti nálezu. Po levé straně jsou zobrazeny možnosti nastavení detektoru:
Sens - Sensitivita (citlivost), Volume - hlasitost, Disc - diskriminace kroková, Notch - diskriminace vlastní. Mezi těmito funkcemi se pohybuji pomocí tlačítka Menu a hodnoty nastavují tlačítky + a -. Nastavená hodnota se zobrazuje uprostřed displeje, kde se zobrazuje i vodivostní číslo detekovaného předmětu v rozmezí 1-99. Detektor indikuje signál také pomocí 3 audio tónů.
Po pravé straně je přibližný ukazatel hloubky a ve spodní části displeje ukazatel nabití baterie.

Hledání
Díky rychlé zvukové odezvě jsem se nemusel hlídat zda mávám pomalu nebo rychle. Detektor každý signál s přehledem vyhodnotil. 3-tónové audio rozlišení je velice sympatické jako u jiných modelů Teknetics.

Shrnutí
Myslím si, že Digitek je velice povedený detektor. Myšlenka detektoru pro děti zde není na místě. Funkce i dosahy detektoru odpovídají detektorům v této cenové relaci. Frekvence detektoru je 7,69 kHz, která je u detektorů v této cenové relaci běžná. Jediné co bych vytkl je konstrukce detektoru, pro nás vyšší je tento detektor opravdu krátký a je nutné dokoupit střední tyč. Příslušenství k detektoru ( dohledávačka, kapsa na nálezy a dloubátko) potěší každého hledače. Myslím si, že tento detektor si najde mnoho fanoušků a stane se velice populárním.

Cena tohoto detektoru včetně příslušenství je 5690,-

Teknetics Digitek můžete zakoupit zde.

DSC_0790