Kerimova tlučnice - sekera

 
 
Dostupnost Obvykle do 2 dnů
Cena 1 033,06 Kč bez DPH
1 250 Kč    
Kód produktu KE01
Kategorie Lopatky a krumpáčky
 

Kerimova tlučnice 2013 - sekera
Hledači velmi oblíbená Kerimova tlučnice v nejnovější verzi.

Vážení přátelé, dovolte mi představit poslední model Kerimovy tlučnice u které proběhla celkem zajímavá změna a to ve volbě materiálu kovové části motyky, po dlouhém zvažování se použila vysoce legovaná ocel třídy 15 (manganová ocel) a to v jakosti 15 261, jedná se o ocel pružinovou s vysokou odolností vůči otěru a mechanickým rázům.

Manganové ocely, díky svým vlastnostem se velice hojně použivají na nástroje kde jsou kladeny vysoké nároky na otěruvzdornost a odolnost vůči rázům a zmenšení mechanického opotřebení, např. narušovací špice u lopat bagrů či mlecí kameny v drtičích lomového kamene.

Dovoluji si podotknout, že neexistuje žádný ruční kopáček, který by se alespoň z části mohl rovnat kvalitou s Kerimovou tlučnicí.

Momentální využití této motyky je nejenom určeno pro snadné vyjmutí nálezu z tvrdého, kořenitého či kamenitého podloží anebo snadné odstranění drnového valu,ale poslední dobu našlo, díky použité ocely, i využití v oblasti sběru minerálů.

Každopádně bych velice rád podotknul,že každý nástroj lze zničit nešeteným zacházením, tudiž Kerimova tlučnice i když jsem se snažil tuto možnost minimalizovat, tak i tento nástroj lze zničit.

Přeji Vám všem spousty krásných nálezů a skvělých zážitků při hledání, zkoumání a poznávání naší historie či toulkami přírodou.

s pozdravem Petr Němčanský.

Celková hmotnost 1,3 kg

Celková délka 80 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.