XP Adventis II

Neohodnoceno
 
  • 1 z 2
 

Ukončena výroba.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Cena 12 966,94 Kč bez DPH
15 690 Kč
Na splátky již od 542 Kč
Kód produktu XP047
Výrobce XP
Kategorie Detektory kovů XP
Záruka 3 roky
 

Ukončena výroba.

XP Adventis II

Adventis 2 je detektor předurčený všestrannému hledání v různých typech půdy. Oproti vyšším modelům, jako jsou Gmaxx II a Goldmaxx power, nemá takové důmyslné nastavovací prvky. Má jednodší diskriminaci na různé kovy.

Jeho pracovní frekvence 4,6 kHz z něj dělá kvalitní detektor. Jeho silnou stránkou je detekce větších předmětů ve velké hloubce, které jsou složené z různých barevných kovů.

Důležitou vlastností je flexibilita nastavení, která vám dovoluje přizpůsobit detektor půdním podmínkám a předmětům, které chcete hledat. Mezi jeho přednosti patří navzájem nezávislé nastavení všech funkcí. Pro rozlišení typů kovů je detektor vybaven funkcí dvou-tónového režimu, jehož výstup zajišťuje vestavěný reproduktor. Jelikož je audio výstup velice kvalitní a lidský sluch je citlivý, tak detektor nemá displej, který vás nutí ke sledování hodnot a pozornost věnujete zbytečně na něj, než na krásu přírody kolem vás.

Detektor umožňuje připojení jak klasických sluchátek, tak i bezdrátových WS1 a WS3. Reakční doba detektoru na předmět v půdě je okamžitá. Tuhle důležitou vlastnost neztratíte ani při použití značkových bezdrátových sluchátek. Mezi další vlastnosti detektoru patří i přepínání pracovních kanálů a frekvenčního posuvu. Tahle funkce je užitečná v případě, že chce při hledání chodit s kolegou, který má stejný detektor. Jednoduše si každý z vás přepne na jiný frekvenční posuv a eliminujete vzájemné rušení. Tohle platí i při použití bezdrátových sluchátek, kde se přepíná číslo kanálu.

Co se týče provozního nastavení, tak není až tak obtížné, jak se může na první pohled zdát. Levý potenciometr zapíná a nastavuje citlivost. Horní potenciometr slouží k nastavení diskriminace. Tento potenciometr a vázaný na polohu přepínače typu diskriminace. Pravý potenciometr slouží ke kompenzaci půdních vlivů (jemná a pískovitá půda jinak ovlivňuje detektor než půda s kamínky, které můžou obsahovat kovy, na které je detektor citlivý).

Volitelná 2D cívka 30 x 36cm zlepšuje dosah na předměty. Je konstrukčně navržena tak, že její vyzařovací charakteristika měla široké pokrytí a záběr do hloubky, detekce předmětu je soustředěná na střed cívky. Je jednou z mnoha doplňků k detektoru Adventis 2.

Dále oceníte odolnost a výrobní kvality. Detektor není omezen povětrnostními podmínkami. Veškeré typy hledacích cívek jsou vodotěsné a součástí balení je i kryt proti dešti na jednotku. Teleskopická konstrukce umožňuje přizpůsobení délky k výšce uživatele a standardní umístění jednotky pod loketní opěrkou výborně vyvažuje detektor. Výrobek má své funkční komponenty označeny výrobními čísly. Při výrobním procesu podléhají výstupní kontrolou a tím zajišťují kvalitu výrobku.

Balení zahrnuje:

    Hledací cívka 22,5 cm 2D z karbonových vláken s krytem cívky
    Sadu šroubů na uchycení cívky a loketní opěrky
    Ochranné pouzdro na jednotku
    Nová teleskopická konstrukce
    Bateriová pouzdra
    Pásek na suchý zip k uchycení kabelu ke konstrukci

Technické specifikace:

    Pracovní frekvence: 4,6 kHz
    Pracovní režim: pohybový
    Dvou-tónové rozlišování
    Analýza signálů řízená rychlým mikroprocesorem
    Ovládání hlasitosti nízkého tónu, který signalizuje železné předměty
    Nastavitelné odladění půdního efektu (vyvážení země)
    Integrován dvoukanálový vysílací modul pro bezdrátová sluchátka XP
    Funkce FREQ SHIFT k omezení vzájemného rušení mezi dvěma detektory XP, které pracují v těsné blízkosti
    Potenciometr pro jemné nastavení citlivosti
    Rychlá odezva signálů
    Napájení: 8 alkalických baterií 1,5V AA (tužkové) nebo nabíjecí NiMh
    Životnost baterií: alkalické – 50 hodin, nabíjecí (2300mAh NiMh) 50 hodin
    Signalizace nízkého stavu baterií
    Záruka 3 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.